1. Koncepcja w głowie lub na papierze to dopiero początek drogi…
Pamiętaj, że Twoja kartka papieru przyjmie wszystko. Dodatkowa pionowa kreska i możesz mieć kolejną szafkę. Teoretycznie wszystko pasuje i powinno działać… Zgadza się teoretycznie. W praktyce jednak sytuacja wygląda inaczej. Tylko wiedza poparta doświadczeniem oraz profesjonalne narzędzia do projektowania i wizualizacji pozwolą dobrze zaplanować każdy centymetr przestrzeni przeznaczonej na Twoją kuchnię i dobrać takie rozwiązania, by była ona idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Zdaj się na naszych Projektantów! Pracujemy na licencjonowanym oprogramowaniu AutoCAD a nie na prostych programach dostępnych w internecie.
2. Zdjęcia w gazetach a dobra kuchnia…
Pamiętaj, że zdjęcia w gazetach prezentują najczęściej kuchnie pokazowe, rzadko kiedy spełniające wymogi kuchni użytkowej. Często też nie zawierają one wszystkich niezbędnych urządzeń lub maja błędnie rozplanowane strefy co z pewnością odbije się negatywnie na komforcie użytkowania. Dobra kuchnia jest nie tylko ładna lecz przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna!
3. Pospieszne planowanie a koszty poprawek…
Pamiętaj, że przygotowanie projektu we właściwym czasie pozwoli zaoszczędzić Ci czas i pieniądze.
Mając w ręku projekt zabudowy mebli, który spełnia Twoje oczekiwania zlecenie fachowcom wykonania niezbędnych przyłączy elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych czy budowlanych będzie już czystą przyjemnością bo mając pewność co jest Ci potrzebne zrobisz to tylko jeden raz!
4. Elektryka i hydraulika a krecia robota…
Zlecanie elektrykowi czy hydraulikowi wykonywania przyłączy bez projektu zabudowy to gwarancja że będziesz płacił za te prace jeszcze raz.
Jeśli nie masz sprecyzowane gdzie dokładnie będzie stała dana szafka, oraz jaki planujesz kupić sprzęt AGD to nie ma możliwości by określić ilość potrzebnych gniazdek, gdzie przygotować instalację do płyty grzewczej czy okapu czy chociażby w jakim miejscu i na jakiej wysokości zrobić zasilanie do oświetlenia podszafkowego.
Tak samo wygląda kwestia przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Musisz wiedzieć gdzie jest zaplanowana strefa zmywania po to by w tym konkretnym miejscu przygotować instalację do zlewu i ewentualnej zmywarki.
5. Nie od razu Rzym zbudowano! Gipsówki i zabudowy.
Jeśli Twoja kuchnia ma idealnie współgrać z zabudową ścian warto to także dokładnie zaprojektować a nie zdawać się tylko na wyobraźnię.
Źle przemyślana gipsówka lub podwieszany sufit mogą utrudnić montaż mebli, a Ty stracisz czas i nerwy by przerabiać wszystko na szybko szlifując i patrząc jak Twoje nowe meble przykrywa gipsowy kurz…
6. Glazura. Łatwo przykleić, trudniej odkleić…
Niby prosta sprawa, kafle w kuchni. Tylko…czy wiesz już gdzie powinny być położone kafle nadblatowe i do jakiej wysokości? A może nie ma sensu kłaść ich na całej ścianie bo część przykryją wysokie szafki? Bez projektu to raczej "wróżenie z fusów".